Marsilya maç yayınları izle

Marsilya maç yayınları izleMarsilya maç yayınları izle

Marsilya maç yayınları izle , Tam ismi Olympique de Marseiııe olan takım 1899 yılında Fransa’nın bir güney kenti olan Marsilya takımıdır. Takımın dört adet takma ismi bulunmaktadır bunlar I’OM, I’Oheme, Marseillais ve Les Phoceens’dir. Takım bayrağı bünyesinde mavi ve beyaz olmak üzere iki renk bulundurmaktadır. 1899 yılında kurulan Olimpik Marsilya takımı karşılaşmalarını Velodrome Stadyumu’nda yapmaktadır. Stadyum izleyicileri için 67 bin seyirci kapasiteli bir alan sunmaktadır. Takımın sahibi Amerikalı Frank McCourt’ken takıma başkanlık yapan kişinin ismi Fransız Jacques-Henri Eyraud’tur. Takımın teknik direktörlüğünü Rudi Garcia üstlenmiştir. Olimpik Marsilya Takımı güncel olarak Ligue 1 liginde oynamaktadır. Ayrıca takımın kendisine ait adresli resmi bir sitesi de vardır. Kulübüm kurucusu olan Rene Dufaure Montmirail kendisine ait imza niteliğindeki mühründen ilham alarak D ve M harflerinden tasarlattığı logo takımın ilk logosudur. Logodaki harflerin seçimi oldukça manidar olup anlamı ‘hedef karşı kale’ dir. Fransızca yazımı ile ‘Droit au but’ olan cümle takım için bir slogan niteliği taşıyıp Marsilya Kulüp’üne eklenmiştir. Marsilya’lı takımın logosu birkaç kez değişime uğramıştır yalnız en radikal değişim logoya yıldızın eklenmesi olmuştur. Bu yıldızın temsil ettiği düşünce 1993’te UEFA Şampiyonlar Ligi kupasının kazanılmasıdır. 17 Şubat 2004 yılında daha yeni ve modern bir logo ile seyircilerinin karşısına çıkan Marsilyalı kulüp O ve M harflerini tek bir renk ile birlikte sunup takım sloganını ise logonun altına konumlandırmıştır.

Marsilya justin tv izle bedava

Fransa takımları arasında en çok kupaya sahip olan takım Olimpik Marsilya’dır. 1899 dan bu yana 9 Fransa Ligi, 10 Fransa Kupası, 3 Fransa Lig Kupası ve 1 Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu vardır. Olimpik Marsilya Takımı futbol kariyerinin ilk aşamalarında Stade de I’Huveaune stadyumunda seyircilerini kabul ederken 1937 den sonra yepyeni bir stadyuma Velodrome Stadyumunda izleyicileri ile buluşmuştur. Marsilya kulübünün en önemli başarılarında biri de 1924 yılında Fransız Kupası’nı kazanan ilk takım oluşudur. Her takım gibi karanlık çağlarını yaşayan Marsilya Kulübü de 1980 yılının başlarında iflas etme noktasına gelmiştir. Ardından kulübe Bernand Tapie’nin gelmesi ile kulüp kendi tarihinin en parlak dönemini yaşamıştır. Bütün bunların yanında VA-OM şike davası ile başı derde giren kulüp aynı anda hem kazanmış olduğu lig şampiyonluğunu kaybetti hem de Fransa’da ikinci lige düşürüldü. Tekrar yükselişe geçen takım bu kez de 2006 yılında mali konularla başını derde soktu. Uzun bir süre hiçbir şampiyonluk iddiasına giremeyen takım son dönemlerinde toparlanmaya gitmiştir. Hiçbir kupaya erişemeyen Marsilya Kulübü 2010 yılında talihini yenerek lig kupası ve Fransız Lig’inde zafere ulaşmıştır.

Marsilya kesintisiz maç yayınları izle

Artık Marsilya Kulübü maçlarını salonunda oynayacak. Tribün coşkusu ve taraftar çığlıklarıyla bu eşsiz deneyime bizimle birlikte katıl. Her an elinin altında olan maç yorumlarıyla futbol zevkini ikiye katla. Şimdi bizimle birlikte derbi ve kupa maçlarını izleme zamanı. Tuttuğun takıma desteğini bizimle bildir. Artık futbol sana yalnızca iki parmağın kadar uzak.

button


FORVETBET'E ÜYE OL 10TL BEDAVA KAP!Hemen Üye Ol×